Pomoc dla Frankowiczów


Kredyty frankowe to gorący temat ostatnich kilku lat...

kredyt we frankach kancelaria włocławek. kredyt indeksowany prawnik bydgoszcz. kredyty frankowe kancelaria toruń. kancelaria dla Frankowiczów. pozew frankowy Toruń.
Jaki jest z nimi problem?  / Kredyty we frankach Kancelaria Toruń / 

Brane w okresie korzystnego kursu franka były najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie miały zdolności kredytowej w walucie polskiej. Niska marża banku w porównaniu z kredytem złotowym + LIBOR stwarzały bowiem nowe możliwości mieszkaniowe nawet nie najlepiej zarabiającym klientom. Jednak wysoki wzrost kursu franka na przestrzeni lat doprowadził do sytuacji, w których pomimo spłaty kredytu w coraz wyższych ratach, kapitał kredytu wzrastał. Wiele osób straciło mieszkania, domy i pomimo tego dalej toną w długach. Problem Frankowiczów stał się nie tylko problemem prawnym, ale wręcz społecznym. Pomoc dla Frankowiczów

Dlaczego pomagać Frankowiczom i na czym pomoc ta ma polegać? / Kancelaria dla Frankowiczów Bydgoszcz / 

Przecież decydując się na kredyt w walucie obcej każdy świadomie podejmuje ryzyko zmiany kursu tej waluty, a zatem do tego miejsca wszystko się zgadza. 

Problem z kredytami frankowymi tylko częściowo związany jest ze wzrostem kursu CHF, a przede wszystkim w tych sprawach nie na tym należy się koncentrować. Praktycznie w każdej umowie z każdym bankiem oferującym kredyty indeksowane czy denominowane w CHF znajdują się postanowienia niedozwolone. Należy je zakwestionować i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje w stosunku do banków I tym zajmuje się nasza kancelaria.

Pomoc dla Frankowiczów
Klauzule niedozwolone pozew

Prowadzimy sprawy p-ko bankom o unieważnienie umowy oraz o „odfrankowienie”, zawsze wybierając wariant korzystniejszy dla klienta. Prowadzimy również sprawy z powództwa banków o zapłatę, reprezentując pozwanych. 

Sprawy Frankowiczów nie są proste. Ważne jest w nich zrozumienie problemu i doświadczenie  w sprawach bankowych. Specjaliści naszej kancelarii mają ogromne doświadczenie wypracowane m.in. poprzez wieloletnią obsługę banków. Znają zatem problem również od drugiej strony i doskonale orientują się w mechanizmach działania banków.

 

Prowadzimy sprawy przeciwko wszystkim bankom, które udzielały kredytów indeksowanych lub denominowanych do CHF (i nie tylko). Są to m.in.: mBank/Multibank, Getin Bank, Millennium Bank, ING, BZWBK, Nordea, PKO BP, BPH (GE Money), Bank Gospodarstwa Krajowego, Polbank, Fortis/BNP Paribas, BGŻ, Raiffeisen, BOŚ, Alior Bank, Santander, Svenska Handelsbanken AB S.A., Deutsche Bank S.A.

 

Jak wygląda nasza pomoc?

Współpraca. Radca Prawny Toruń, Adwokat Toruń

Umawiając się na spotkanie prosimy Klientów o wcześniejsze przesłanie nam umowy kredytu wraz z aneksami. Analiza umowy nic nie kosztuje naszych klientów. Na spotkaniu ustalamy, jakie dokumenty Klient nam musi dostarczyć, żebyśmy mogli wyliczyć wysokość ewentualnej nadpłaty kredytu oraz w razie konieczności przygotowujemy Klientom pisma do banków o udzielenie informacji, umożliwiających nam dokonanie wyliczeń i sformułowanie roszczeń do sądu.

Po otrzymaniu informacji z banku dokonujemy bardzo szczegółowych wyliczeń i za to pobieramy opłatę, o której każdorazowo Klient jest informowany.

Następnie wyniki przedstawiamy Klientowi i pomagamy mu podjąć decyzję, co jest korzystniejsze, czy unieważnienie umowy, czy też „odfrankowienie”. Ostateczna decyzja należy oczywiście do Klienta. Podczas spotkania informujemy o wszelkich opłatach, związanych z prowadzeniem sprawy oraz szczegółowo omawiamy nasze wynagrodzenie. W tracie spotkań pojawia się mnóstwo pytań, na które Klient zawsze otrzymuje odpowiedź.

W przypadku zlecenia nam sprawy w pierwszej kolejności kierujemy przedprocesowe pismo do banku, na które zwykle nie uzyskujemy żadnej odpowiedzi :-). W tym czasie sporządzamy już pozew i po upływie terminu wyznaczonego bankowi składamy go do sądu.

 

Pisma procesowe

Nasze pozwy są krótkie i merytoryczne. Nie rywalizujemy długością pism, skupiając się na ich jakości. Nauczyliśmy się również, że nie należy sądów zasypywać zbędną makulaturą, szanując ich czas i kondycję psychiczną oraz biorąc pod uwagę względy ekologiczne:-)  Niestety przeciwnicy nas nie oszczędzają, sporządzając ponad 100-stronicowe pisma …

Pomoc dla Frankowiczów. Pozew frankowy o unieważnienie. Frankowicze Toruń kancelaria. Kancelaria dla frankowiczów Bydgoszcz
ile kosztuje pozew frankowy. koszty sprawy frankowej. pozew frankowy opłata. pozew frankowy wynagrodzenie kancelarii. cennik pozew frankowy.png

Koszty wniesienia sprawy. Cennik Kancelarii.

Koszty procesu. Pozew frankowy cennik

Na koszty procesu składają się:

– opłata sądowa w wysokości 1000 zł,

– opłata skarbowa od pełnomocnictwa w wysokości 17 zł lub 34 zł,

– ewentualne koszty biegłego w kwocie między 2000 a 3000 zł,

– ewentualne koszty dojazdów na rozprawę, których wysokość zależna jest od odległości sądu;

– wynagrodzenie kancelarii.

Biegły sądowy nie zawsze jest przez Sąd powoływany. Potrzebny jest najczęściej w sprawach związanych z „odfrankowieniem” kredytu. W przypadku wygrania sprawy koszty procesu zostają zasądzone od banku. 


Wynagrodzenie kancelarii. Ile kosztuje prowadzenie sprawy frankowej?

Zależne jest od wartości przedmiotu sporu. Na wynagrodzenie to składa się stawka minimalna oraz prowizja od sukcesu ustalane indywidualnie z każdym Klientem. Obecnie stawki minimalne określone Rozporządzeniem ministra sprawiedliwości wynoszą odpowiednio przy wartości przedmiotu sprawy:

– do 500 zł – 90 zł,

– powyżej 500 zł do 1500 zł – 270 zł;

– powyżej 1500 zł do 5000 zł – 900 zł;

– powyżej 5000 zł do 10 000 zł – 1800 zł;

– powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 3600 zł;

– powyżej 50 000 zł do 200 000 zł – 5400 zł;

– powyżej 200 000 zł do 2 000 000 zł – 10 800 zł;

– powyżej 2 000 000 zł do 5 000 000 zł – 15 000 zł;

– powyżej 5 000 000 zł – 25 000 zł.

Link do Rozporządzenia

Reasumując - czy warto walczyć z bankiem?

Kancelaria frankowa Toruń. Pomoc dla Frankowiczów 

Tak! Tak! Tak! 

Sytuacja Frankowiczów na przestrzeni lat ewoluowała w tym dobrym kierunku. Do niedawna panował chaos zarówno w piśmiennictwie, jak i orzecznictwie krajowym. Sytuacja ta uległa zmianie w okresie ostatniego roku, kiedy to zapadło kilka orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które wytyczyło sądom polskim kierunek rozstrzygania spraw. Statystyki są nieubłagane dla banków. 

 

Coraz więcej sędziów ma już takie doświadczenie i wyrobione stanowisko, że potrafią zakończyć sprawę po pierwszej rozprawie. Zdarzają się oczywiście wyroki niekorzystne, które zawsze należy zaskarżyć, jeśli związane są z nieprzejednanym stanowiskiem sądu.

Niestety niekorzystne wyroki często są również wynikiem nieodpowiedniego poprowadzenia sprawy, nieudowodnienia roszczeń, niepowołania koniecznych dowodów. Dlatego przed wyruszeniem na wojnę z bankiem należy wybrać odpowiednią Kancelarię.

 

Nasza Kancelaria pomaga kredytobiorcom z całej Polski. Reprezentujemy klientów przed sądami we wszystkich województwach i miastach (w tym m.in. Włocławek, Grudziądz, Wrocław, Kłodzko, Świdnica, Lubin, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Szczecin).

 

Pomoc dla Frankowiczów. Prawnik Toruń. Adwokat Toruń

Sprawy Frankowiczów mają nie tylko wymiar finansowy (bo chodzi tu o niemałe pieniądze) ale także ludzki. Ofiarami banków padli konkretni ludzie, którzy tracili dorobek życia i którym po prostu – po ludzku – należy się sprawiedliwość.

Frankowicze Włocławek. Pomoc frankowiczom Kłodzko Świdnica. Frankowicze Poznań. Pozew frankowy Zielona Góra. Kredyt frankowy Grudziądz

Administratorem Państwa danych osobowych jest Kancelaria Prawna Brodniccy.pl Radcy Prawni sp.k. ul. Szosa Bydgoska 52, 87-100 Toruń, e-mail: kancelaria@brodniccy.pl, tel. 692 49 10 16. Dane są przetwarzane, gdy jest to niezbędne do zawarcia lub wykonania umowy i wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Kancelarii Prawnej Brodniccy.pl Radcy Prawni sp.k. z siedzibą w Toruniu, czyli na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b oraz lit. c RODO. Dane mogą być przekazywane podmiotom, z pomocą których Kancelaria Prawna Brodniccy.pl Radcy Prawni sp.k. realizuje wskazane cele, w tym podmiotom utrzymującym infrastrukturę IT, podmiotowi zajmującemu się księgowością, informatykowi oraz organom państwowym zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podanie danych jest dobrowolne, a w relacjach umownych stanowi wymóg zawarcia i realizacji umowy. Możliwe jest zgłoszenie sprzeciwu wobec przetwarzania danych, żądania do nich dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia. Dane przechowywane są do wniesienia sprzeciwu, a w relacjach umownych – przez czas trwania umowy i po jej zakończeniu przez okres wynikający z przepisów o archiwizacji i przedawnieniu roszczeń. Każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

kancelaria frankowicze kontakt. frankowicze włocławek prawnik. pozew frankowy inowrocław kancelaria. kancelaria brodniccy Frankowicze
Podziel się informacją
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email